CodeAgent Sosyal Medya hesaplarını takip ederek yeni kampanyalardan haberdar olabilirsiniz

CodeAgent

Apple Geliştirici Hesabı Nasıl Açılır?

Geliştirilen uygulamaların Apple Store’da yayınlamak için öncelikle Apple geliştirici hesabının gerekli adımların takip edilerek açılması gerekiyor.
Günümüzde program geliştiriciler mobil platformlar için geliştirdikleri uygulamaları kullanıcılara çeşitli şekilde sunmaktadır. Bu anlamda Apple Android tabanlı telefonlardan farklılık göstermektedir. Android kullanan telefonlarda açık kaynaklı bir code olduğundan dolayı insanların kendi geliştirdiği uygulamaları Google Play üzerinden sunması daha kolay iken bu durum İOS işletim sisteminin kullanan telefonlarda çok daha zor ve kapsamlıdır. Bu anlamda Apple markalı tablet ve cep telefonları için ürettiğiniz uygulamaları App Store’a yüklemek için kesinlikle
Apple geliştirici hesabı açılması gerekiyor.

Apple Geliştirici Hesabı Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Apple Geliştirici hesabı açmak için gerekli işlem basamakları bulunmaktadır. Bu anlamda Apple firması güvenliğe son derece önem verdiği için bu basamakları oldukça dikkatli ve olması gerektiği gibi ilerlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde Apple geliştirici hesabı açma girişimi başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Apple geliştirici hesabı açmak için uygulanan işlem basamakları ise şu şekildedir;

• İlk olarak https://developer.apple.com/programs/ bağlantısına gidilmesi ve sağ üst kısımda yer alan Enroll sekmesine tıklanması gerekiyor.
• Daha sonra gelen ekranda en aşağı kısımda bulunan Start Your Enrollment butonuna tıklanmalıdır.
• Daha sonra karşınıza gelecek ekranda ise Apple Kimliği ve şifre bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Bunun anan nedeni ise Apple Geliştirici Hesabı oluşturmak için bir Apple kimliğinizin var olması gerekiyor. Apple kimliği oluşturmak için ekrandaki Create Apple ID kısmından bunu gerçekleştirebilirsiniz.
• Bu doğrultuda sizden isim, soy isim, doğum tarihi ve e-posta gibi kişisel bilgiler talep ediliyor. Apple kimliği kısmına, asla kapanmayacak bir e-posta adresi girilmelidir. Çünkü daha sonraki aşamaların hepsi ve tüm iletişim bu e-posta adresi üzerinden devam ediyor.
• İstenen tüm bilgilerin doldurulmasından sonra ise devam et butonuna tıklanmalıdır. Bu aşamadan sonra ise size bir doğrulama kodu gönderiliyor ve kodun girilmesi gereken yeni bir ekran karşınıza gelerek bu kodun girilerek e-posta adresinizi doğrulamanız gerekmektedir.
• Onay aşamasından sonra ise, karşınıza çıkan Apple Geliştirici Sözleşmesi’ni kabul edip onaylamanız gerekiyor.
• Karşınıza gelen ekrandaki sözleşmeyi iyice okuduktan sonra ilk kutucuğu işaretleyerek Tamam kısmına tıklanması gerekiyor. Fakat Apple Geliştiricileri’ne yönelik gelişme ve haberlerden haberdar olmak için ikinci kutucuğu da işaretleyebilirsiniz. Bu tamamen sizin inisiyatifinize bırakılıyor.
• Daha sonraki aşamada ise hesap türünün belirlenmesi sırası geliyor. Bu doğrultuda https://developer.apple.com/enroll/ internet adresine giderek Apple kimliğiniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Bu aşamada size, bireysel hesap mı şirket hesabı mı açmak istediğiniz sorusu yöneltiliyor. Bireysel kullanıcı hesabı açmak için ise Individual’ı seçmeniz gerekiyor. Kullanacağınız hesap tipini seçtikten sonra devam et butonuna basabilirsiniz.
• Daha sonraki aşamada ise ödeme ekranına gelmeden önce, Apple bazı kişilerden kimlik doğrulaması talep edebiliyor. Kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra ödeme sayfasına geçebilirsiniz.
• Apple kimlik doğrulama aşamalarından sonra ise sizden detaylı iletişim bilgilerinizi talep eder ve sizi ödeme kısmına yönlendirir. Bu kısımda Apple Geliştirici Programı’na üye olmak için ödemeniz gereken yıllık tutar ve kayıt numarasını içeren ekran karşınıza geliyor.
• İstenen bilgiler girildikten sonra ise kredi kartı bilgilerinin talep edildiği ekrana yönlendirme yapılıyor Ekranda yer alan fatura adresi ve kredi kartı bilgilerini doldurduktan sonra işleminiz tamamlanıyor ve hesabınız onay sürecine giriyor. Şu an itibari ile Apple geliştirici hesabı ücreti yıllık 99 dolar’dır. Üyelik onayı sizlere e-posta yolu ile iletilmektedir.

tr_TR
en_US tr_TR