Follow our social media accounts to be informed about new campaigns

CodeAgent

How should a modern website be?

Modern web sites are of great importance in terms of quality and to achieve the goals within the competition.
In the past, people counted only quality and modern websites. This situation has caused the web sites to be badly damaged. Because the modern website concept is aimed at meeting the requirements of visuality, quality, functionality and the age in the best and most effective way. Otherwise, only sites with a modern design look will not be required by the users and will have to fall back to the back of the search engines.

Internet Users' Expectations from Modern Web Sites
Internet users are quite different from today's modern web sites and are in the age of expectations. Internet users' expectations from the web site is as follows;
• Günümüzde zaman kavramı oldukça önemli olduğundan dolayı siteye hızlı bir şekilde girmek ve gezinmek istiyorlar,
• Site içerisinde rahatlıkla dolaşmak ve yine aradıklarının site içerisinde rahatlıkla bulmak istiyorlar,
• Mobil cihaz kullanımının yaygınlaşması ile internet sitesinin tam anlamıyla mobil uyumlu olmasını istiyorlar,
• Site içerisinde sürekli reklama maruz kalmamak ve site içeriğinin beklentilerini karşılamasını istiyorlar,
• Site içeriklerinin birbirinin kopyalayan eski içeriklere değil güncel ve anlık olarak geliştirilen içeriklere sahip olmasını istiyorlar,
• Hem görsellik hem de işlevsellik anlamında çağın gerekliliğine cevap veren çözüm odaklı ve geleceğe yön veren site tasarımları internet kullanıcılarının modern site tanımlarına en iyi şekilde cevap sunuyor.

Features of Modern Web Sites

Web sites with modern structure must have some features and innovations to meet people's expectations. The features of modern websites are as follows;

• Kullanıcı dostu ara yüz özellikle günümüzde kalite ve işlevsellik arayan internet kullanıcılarının modern internet sitelerinden en önemli beklentileri arasında yer alıyor. Çünkü internet kullanıcıları aradığı şeyi rahat ve zamanında bulamaz ise tasarım görsel anlamda ne kadar ilgi çekici olursa olsun kullanıcıların bir süre sonra ilgisini kaybetmesine neden olacaktır.

• Renk düzeni ve mizanpaj modern web siteleri için oldukça değerlidir. Sayfa öğelerinin vurgulanması ve bunun yaparken gözü yormanda ve ilgiyi arttıracak şekilde yapılması son derece önemlidir. Tasarımın minimal çizgilerde gerçekleştirilmesi renklerin siyah beyaz ya da silik renkler olacağı anlamına kesinlikle gelmemektedir. Tam tersi bir şekilde canlı renkler kullanıcıların ilgisini canlı tutmak oldukça etkili olarak görülüyor. Sitedeki öğeleri vurgulamak için modern tarzda bir yerleştirme ve boşlukları doğru kullanmak oldukça değerlidir. Ve insanların ilgisinin sürekli kılmasına yardımcı olur.

• Değişen trendlere ayak uydurmak modern web sitesi özellikleri arasında son dönemde oldukça etkili olmaktadır. Çünkü özellikle internet ortamında trendler mevsimlik ve aylık olarak değişmektedir. Bu trendlere ayak uyduran siteler kullanıcıların ilginin daim olması ve siteye olan ilgilerinin uzun süreli olmasında son derece önemlidir. Gelişimini bu yönde sağlayan sitelerdir. Çünkü kullanıcıların istek, ihtiyaç ve özelliklerine göre değişen ve kendini geliştiren web sitleri kalıcı bir ilgiye sahip olurken internet kullanıcıların en güvendiği internet siteleri arasında yer alıyor.

• Mobil uyumluluk ve mobil cihazlar için içeriklerin üretilmesi modern web sitelerinin en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Artık mobil cihazlar internet kullanımında normal bilgisayarların oldukça önüne geçmiş durumdadır. Bu anlamda mobil uyumlu olan ve hatta mobil uygulamasına sahip modern internet siteleri internet kullanıcıların gözünde kalite ve güven anlamında oldukça değerli bir konuma geliyor.

en_US
tr_TR en_US