CodeAgent Sosyal Medya hesaplarını takip ederek yeni kampanyalardan haberdar olabilirsiniz

CodeAgent

Modern Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Modern web siteleri hem kalite hem de yaşanılan büyük rekabet içerinde hedeflere ulaşabilmek adına don derece büyük bir öneme sahip olduğu görülüyor.
Geçmişte insanlar kaliteli ve modern web sitelerinin sadece görsellikten ibaret saymaktaydılar. Bu durum ise web sitelerinin fena halde zarar görmesine neden olmuştur. Çünkü modern web sitesi kavramı görsellik, kalite, işlevsellik ve çağın gereklerinin en iyi ve en etkili şekilde karşılamaya yönelik olmaktadır. Aksi takdirde sadece tasarımsal anlamda modern görünüme sahip olan siteler kullanıcılar tarafından gerekli ilgiyi görmeyecek ve arama motorlarında oldukça arka sıralara düşmek zorunda kalacaktır.

İnternet Kullanıcılarının Modern Web Sitelerinden Beklentileri
İnternet kullanıcıları günümüzde modern olarak nitelendirilen internet sitelerinden oldukça farklı ve çağa uygun beklentiler içerisinde bulunmaktadırlar. İnternet kullanıcılarının web sitelerinden beklentileri ise şu şekildedir;
• Günümüzde zaman kavramı oldukça önemli olduğundan dolayı siteye hızlı bir şekilde girmek ve gezinmek istiyorlar,
• Site içerisinde rahatlıkla dolaşmak ve yine aradıklarının site içerisinde rahatlıkla bulmak istiyorlar,
• Mobil cihaz kullanımının yaygınlaşması ile internet sitesinin tam anlamıyla mobil uyumlu olmasını istiyorlar,
• Site içerisinde sürekli reklama maruz kalmamak ve site içeriğinin beklentilerini karşılamasını istiyorlar,
• Site içeriklerinin birbirinin kopyalayan eski içeriklere değil güncel ve anlık olarak geliştirilen içeriklere sahip olmasını istiyorlar,
• Hem görsellik hem de işlevsellik anlamında çağın gerekliliğine cevap veren çözüm odaklı ve geleceğe yön veren site tasarımları internet kullanıcılarının modern site tanımlarına en iyi şekilde cevap sunuyor.

Modern Web Sitelerinin Özellikleri

Modern yapıya sahip web sitelerinin bazı özellikleri ve insanların beklentilerini karşılayacak yenilikleri bünyesinde bulundurması gerekiyor. Modern web sitelerinin özellikleri ise şu şekildedir;

• Kullanıcı dostu ara yüz özellikle günümüzde kalite ve işlevsellik arayan internet kullanıcılarının modern internet sitelerinden en önemli beklentileri arasında yer alıyor. Çünkü internet kullanıcıları aradığı şeyi rahat ve zamanında bulamaz ise tasarım görsel anlamda ne kadar ilgi çekici olursa olsun kullanıcıların bir süre sonra ilgisini kaybetmesine neden olacaktır.

• Renk düzeni ve mizanpaj modern web siteleri için oldukça değerlidir. Sayfa öğelerinin vurgulanması ve bunun yaparken gözü yormanda ve ilgiyi arttıracak şekilde yapılması son derece önemlidir. Tasarımın minimal çizgilerde gerçekleştirilmesi renklerin siyah beyaz ya da silik renkler olacağı anlamına kesinlikle gelmemektedir. Tam tersi bir şekilde canlı renkler kullanıcıların ilgisini canlı tutmak oldukça etkili olarak görülüyor. Sitedeki öğeleri vurgulamak için modern tarzda bir yerleştirme ve boşlukları doğru kullanmak oldukça değerlidir. Ve insanların ilgisinin sürekli kılmasına yardımcı olur.

• Değişen trendlere ayak uydurmak modern web sitesi özellikleri arasında son dönemde oldukça etkili olmaktadır. Çünkü özellikle internet ortamında trendler mevsimlik ve aylık olarak değişmektedir. Bu trendlere ayak uyduran siteler kullanıcıların ilginin daim olması ve siteye olan ilgilerinin uzun süreli olmasında son derece önemlidir. Gelişimini bu yönde sağlayan sitelerdir. Çünkü kullanıcıların istek, ihtiyaç ve özelliklerine göre değişen ve kendini geliştiren web sitleri kalıcı bir ilgiye sahip olurken internet kullanıcıların en güvendiği internet siteleri arasında yer alıyor.

• Mobil uyumluluk ve mobil cihazlar için içeriklerin üretilmesi modern web sitelerinin en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Artık mobil cihazlar internet kullanımında normal bilgisayarların oldukça önüne geçmiş durumdadır. Bu anlamda mobil uyumlu olan ve hatta mobil uygulamasına sahip modern internet siteleri internet kullanıcıların gözünde kalite ve güven anlamında oldukça değerli bir konuma geliyor.

tr_TR
en_US tr_TR