CodeAgent Sosyal Medya hesaplarını takip ederek yeni kampanyalardan haberdar olabilirsiniz

CodeAgent

Uygulamamı Google Play’de Nasıl Üst Sıraya Çıkartırım?

Uygulamalarınızın Google Play’de üst sıralara çıkartılabilmesi için yapmanız gereken çok basit işlemler bulunabilmektedir. Bu şekilde daha çok kullanıcıya ulaşabilmeniz de sağlanabileceği gibi daha çok para da kazanabileceksiniz.

Google Play için yapılacak olan uygulamalarınızın daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Yazımızda detaylarına da yer vereceğimiz bu işlemler sayesinde uygulamalarınız üst sıralara çıkabileceği gibi birçok farklı kişinin uygulamayı indirmesini ve aynı zamanda daha çok para kazanmanıza neden olabilecektir. Sizin birçok uğraş vererek çalıştırdığınız uygulamalarınız için oldukça basit yöntemler uygulayarak daha üst sıralara yükselmelerini sağlayabilirsiniz.

Mobil Uygulamalar
Mobil aygıtlar için üretilen uygulamalar diğerlerine oranla daha çok tercih edilmektedir. Akıllı telefonlardan ya da tabletlerden indirerek kullanılabilecek olan bu mobil uygulamaların daha çok tercih edilmesi ile birlikte program yapanlar da bu yönde üretimler gerçekleştirilmektedir.

İhtiyaca Uygun Uygulama
Uygulamaların en çok tercih edilmelerinin nedeni ihtiyaçların karşılanıp karşılanmadığıdır. Eğer ihtiyaçların karşılanabileceği niteliklerde üretilen bir uygulama ise sürekli olarak organik kullanıcıların indireceği bir durum yaşanacağından dolayı uygulamaları otomatik olarak üst sıralara yükselebilecektir.
İndirme Hızı Yüksek Uygulama
Kullanıcıların ani ihtiyaçlarına cevap verebilmek için öncelikle uygulamaların kısa sürelerde indirilmeleri sağlanmalıdır. Bu şekilde daha fazla kullanıcının indirebilmesini sağlayacağınızdan üst sıralara yükselebileceksiniz.

Doğru Anahtar Kelime Kullanımı
Google Play’de uygulama arayan kullanıcılar genel olarak ihtiyaçlarını anlatabilecekleri kelimelerle arama yaparlar. Bu nedenle daha fazla indirme elde edebilmek için uygulama isimlerinde ya da açıklamalar kısmında anahtar kelimelerin kullanımına önem göstermeniz gerekmektedir. Bu şekilde kullanıcıların yapacakları aramalarda uygulamalarınızın üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. Doğru anahtar kelime bulmak için de çok kolay bir yöntem uygulayabilirsiniz. Kullanıcılar yapacakları aramalarda Google ya da diğer arama motorlarında kullandıkları kelimeleri araştırabilirsiniz. Bu araştırmalar neticesinde uygulama ismine ya da açıklamalarında bu anahtara kelimeleri kullanabileceksiniz. Kullanacağınız anahtar kelimeleri kullanarak arama yapan kullanıcılar sizin uygulamanızı daha rahat bulabileceklerdir.

Fiyatlandırma Politikasının Doğru Belirlenmesi
Uygulamalarınızın ücretli olması durumunda da belirlenebilecek olan fiyatların doğru seçilmesi çok önemlidir. Normallerine göre daha pahalı uygulamalar kullanıcılar tarafından tercih edilmeyeceğinden sizin de beklenen sıçramayı yapmanız engellenebilecektir. Bu nedenle fiyatların doğru seviyelerde olması gerekmektedir. Bunun için sizin uygulamanız ile aynı kategoride bulunan diğer uygulamaların incelenmesi ve buna göre fiyat oluşturulması oldukça iyi sonuçlar doğuracaktır. Piyasada oluşan fiyatların çok üzerinde belirlediğiniz durumlarda ise istediğiniz kadar satış yapamayacaksınız. Eğer yeni bir uygulama üreticisiyseniz ve bu piyasada tutunmak istiyorsanız diğerlerine oranla daha düşük fiyatlar belirlemeniz de sizlere daha büyük gelirler getirebilecektir. Yapacağınız araştırmalar neticesinde belirlenecek fiyatların daha düşük seviyede olmaları sayesinde istediğiniz satış rakamlarına ulaşabileceğiniz gibi Google Play’de üst sıralara da yükselmeniz kaçınılmaz olacaktır. Uygulamalar ne kadar çok indirilirse o kadar çok üst sıralara yükselecektir.

Pazarlama Planlının Doğru Yapılması
Uygulamaların daha çok satması için diğer bütün alanlarda olduğu gibi bu alanda da reklam çok önemlidir. Uygulamalarınızın doğru pazarlama stratejisi ile piyasaya sürülmesi ile birlikte yapılan aramalarda daha üst sıralarda görülebilecektir. Ne kadar çok kullanıcı uygulamanızı aratır ve indirirse o kadar hızlı yükselebileceksiniz.

Kullanıcı Satın Alma
Uygulamaların üst sıralara yükselebilmesi için uygulanan bir diğer yöntem de kullanıcı satın almadır. Bu şekilde satın almış olduğunuz kullanıcıların uygulamanızı indirmesini sağlayarak Google Play’de uygulamanın üst sıralara yükselmesi sağlanabilecektir. Bütün bu yöntemler kullanılarak uygulamalarınızın daha fazla kullanıcı tarafından bulunmasını ve indirilmesini sağlayabilirsiniz.

tr_TR
en_US tr_TR